Skocz do zawartościRango

Rejestracja: 20 mar 2012
OFFLINE Ostatnio: cze 07 2016 14:28
-----

#32361 Pierwszy rower MTB do 1500zl

Napisane przez Rango w 04 lipca 2012 - 17:15

Też tak myślałem, ale przez to mam już zdarte z boku rogi i odprysk na nowej jakby nie było ramie :P Jeżdżę po wybojach więc stopka mogłaby wydawać jakieś "dźwięki" ale gdyby nie to kupiłbym stopke bo to jednak praktyczna rzecz.
  • 1


#31662 Ból kolan po dłuższej wyprawie.

Napisane przez Rango w 02 maja 2012 - 20:06

W naszym wypadku bóle nie muszą od razu oznaczać przewlekłej choroby. Obecnie sam leczę kontuzje kolana i farmaceutka mówiła, że kolano może się zwyczajnie zużyć (wypłukuje się coś tam). Przy wysokiej kadencji kolano bardzo dynamicznie pracuje, mimo że nie jest obciążane siłowo, warto dać mu odpocząć. Biorę bez recepty maści:

Viprosal B - na bolące kolano, ale nie czuję bezpośredniej ulgi,
Dip Hot - podobnie, ale to brałem wcześniej i nie pomagało w ogóle,
Traumon - areozol na bolący staw, biorę na rower, działa na krótki czas,
Glukozamina Plus - suplement,

Glukozamina cieszy się złą opinią, ale z tego co czytałem to bierze się to z braku zrozumienia jak to działa. To suplement i nie wyleczy niczego, ani nie odbuduje uszkodzonej chrząstki. Ale wydaje mi się że właśnie to mi pomaga. Jeszcze niedawno po kilkukilometrowej jeździe staw bolał tak, że kuśtykając pchałem rower do domu. Potem mogłem delikatnie jeździć po asfalcie a dzisiaj zrobiłem sobie test w lesie - 43km, dużo piachu, trochę podjazdu nawet dusiłem schodząc z siodełka a to obciąża kolano. Kontrolując sprawę było w miarę ok i myślę że za dwa tygodnie wrócę do pełnej sprawności.
A więc jeśli miałbym coś poradzić, w przypadku przemęczonego kolana to Viprosal B oraz suplementowanie Glukozaminy. W aptece wszystko powinni wytłumaczyć.
  • 1


#31509 Kross Level A2 - rozmiar i osprzęt?

Napisane przez Rango w 21 kwietnia 2012 - 14:02

Zmiana ramy to oczywistość, nie masz co się zastanawiać. Przy twoim wzroście 21'' będzie o wiele za duża, a w przypadku jazdy MTB będzie ci to bardzo przeszkadzać. Teraz masz okazję taniego zakupu, ale co z tego, skoro rower będzie cie irytował?
Moim zdaniem poszukaj najpierw odpowiednią ramę, żebyś się rozeznał w kosztach i sobie skalkuluj ile cię wyniesie cała zabawa biorąc pod uwagę ile zarobisz na sprzedaży tej ramy. Niestety problemem zawsze jest budżet, ale oszczędny dwa razy traci, tak jest zawsze.
  • 1