Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hardtail AM/Enduro do 3000 zł

ht hardtail enduro am

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Arty

Arty

Turysta

• Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów

Napisano 03 sierpnia 2016 - 11:28

Hej zastanawiałem się, zastanawiałem i w końcu wymyśliłem tak:
Póki co przestałem być biednym studentem i mam ochotę na nowy rowerek :) Byłem zdecydowane na fulla ale po przeczytaniu kilku opinii w internecie wybiłem to sobie z głowy przy moim budżecie (nie więcej niż 3000). Przez najbliższe lata i tak będę mieszkał w mieście i wypady w górki będą raczej należały do rzadkości, więc wolę złożyć hardtaila na przyzwoitym osprzęcie a w przyszłości ewentualnie zmienić samą ramę na fulla. 
Z tego co się rozeznałem:
- co do ramy dobrym wyborem będzie Dartmoor Hornet. Ponoć wytrzymała i przy tym dosyć tania :)
- co do widelca celowalbym w jakieś 160 mm skoku, np. Marzocchi Bomber
- hamulce - to się jeszcze pomyśli, chciałbym chyba jakieś hydrauliki - SLX, Elixiry lub coś tego pokroju (?), tarcze pewnie 180/180

- koła - 26" oczywiście, wyhaczyłbym jakieś używki, może też Dartmoora. Sporo tego ludzie sprzedają :)
- mostek oczywiście krótki, mam Hussefelt, do tego kierownica jakieś 740 mm, myślę ze raczej prosta, bez wzniosu - żeby nie podnosić za bardzo przodu - nie lubię takiej geometrii

- napęd - mu musiałby mi ktoś doradzić bo się na tym kompletnie nie znam. Myślałem o rozwiązaniu jedna zębatka z przodu z napinaczem i kaseta np 10-rzędowa z tyłu -  pytanie czy z takim wynalazkiem zmieszczę się w planowanym budżecie

Ogólnie co o tym myślicie? Bo nie znam się na sprzęcie za bardzo :) nie planuję się ścigać, rower będzie przeznaczony do czystego funu :) zależy mi głównie na tym żeby był dość wytrzymały, żebym skaczac z kilku schodków czy na niewielkiej hopie nie przejmował się że coś pęknie :)

Proszę o pomoc i pozdrawiam

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ht, hardtail, enduro, am