Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Hamulce hydr. Deore XT K-7851 - bardzo słabe hamowanie

k-7851 deore xt

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 NoPE

NoPE

Turysta

• Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 03 lipca 2016 - 08:06

Czebś
Mam problem z w/w hamulcami w postaci niepokojąco słabej skuteczności hamowania.
Tylny zacisk nie jest w stanie zablokować koła. Dopiero po odciążeniu tyłu (ciężar ciała nad kierownicę) jest w stanie zablokować. Przy tym wydaje dźwięki hamującego pociągu. Liczyłem, że kto kwestia dotarcia zestawu ale mają ponad 600km przebiegu i żadnej różnicy. Zaciśnięcie obu klamek też nie przynosi dobrego rezultatu. Gdybym musiał nagle zatrzymać się przed przeszkodą, to z pewnością przywalę, bo rower nie wyhamuje.
Mam porównanie z 'gorszym' zestawem Shimano i tam hamują niesamowicie dobrze.
W ogóle nie wiem co to za zestaw Deore XT K-7851 ale wydaje mi się, że to nazwa całego zestawu dla importerów (K- od kit).
Tarcze mam do okładzin żywicznych i takie też okładziny. Zestaw nie ruszany od nowości.
Później spiszę oznaczenia komponentów. 
Zapowietrzenie biorę pod uwagę ale wstępnie wykluczam. Mogę coś zrobić by poprawić ich skuteczność? Oczywiście na razie wymiana nie wchodzi w grę.

• 0

#2 rmn1

rmn1

Błyskawica

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 836 postów

Napisano 03 lipca 2016 - 20:18

Stawiam, że na 90% zapowietrzone, na 10% tłuste klocki. Męczyłem się z takimi objawami deorek, nieszczelnosć jakaś chyba i sie zapowietrzał czy coś, odpowietrzałem i zaraz było to samo więc... kupiłem drugą sztukę;) 

• 0

#3 NoPE

NoPE

Turysta

• Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów

Napisano 04 lipca 2016 - 19:23

Ale oba?
Brak substytutów i komponentów do odpowietrzenia więc sam się tym nie zajmę...

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: k-7851, deore xt