Skocz do zawartości

Zdjęcie

Licznik Sigma BC 16.12 - rozpoznawanie drugiego roweru

licznik sigma bc12.12 rozpoznawanie drugiego roweru

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Rango

Rango

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 26 maja 2016 - 21:06

Działa komuś rozpoznawanie drugiego roweru? W szosówce zamontowałem kabelek z pierdolnikiem po starej Sigmie, licznik działa ale zalicza mi statystyki do roweru pierwszego. W sumie dziwne gdyby było inaczej, bo niby jak ma rozpoznać drugi rower, ale taka opcja jest więc powinno jakoś powinno działać.

Wie może ktoś co może być nie tak?

• 0

#2 Rango

Rango

Amator

• Użytkownik
  • PipPip
  • 64 postów

Napisano 01 czerwca 2016 - 16:54

Nikt mi nie pomógł ale sam znalazłem rozwiązanie. Jeśli pozwolicie to opiszę tutaj jak to działa, żeby inni nie musieli potem szukać w sieci i się denerwować.

A więc tak, licznik Sigma BC 16.12 i zapewne podobne również, rozpoznaje drugi rower poprzez oddzielny "nit"/łącznik pod licznikiem. W innych modelach są chyba dwa lub cztery. Tutaj jest pięć. Te dwa obok siebie to są łącza dla dwóch rowerów, dla każdego z osobna. Podstawka pod licznik ma w tym miejscu dwa otwory, dla jednego roweru podłączamy przewód z zakończeniem w jednym otworze, a przy podstawce drugiego roweru w drugim. Podczepiając licznik pod daną podstawkę sygnał leci więc z jednego "nita" lub z drugiego. Stąd komputerek wie który to rower. I to cała filozofia. Szkoda, że nigdzie nie jest to opisane, bo męczyłem się używając starej podstawki Sigmy, która nie ma dwóch miejsc na przewód i cała zabawa nie działa.

Trzeba bowiem dokupić podstawkę uniwersalną, czyli taką, która rozpoznaje dwa rowery. Kiedy będziecie szukać w sklepie to zwróćcie na to uwagę, musi to być podane w opisie - "rozpoznaje dwa rowery". Jest to ta sama podstawka, którą dostajemy z licznikiem BC 16.12.

Stare nie działają, trzeba dokupić taką jak z licznikiem.

Banalne, ale jeśli ktoś nie używał wcześniej licznika na dwa rowery, to może się wnerwić, jak ja. Mam nadzieję, że opisik oszczędzi innym nerwów, że "ten badziew nie działa" :D

Tagi: Sigma ropoznawanie drugiego roweru, jak rozpoznaje drugi rower,

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: licznik, sigma bc12.12, rozpoznawanie drugiego roweru