Skocz do zawartości

Zdjęcie

Siodełka.

dh fr downhill siodełka rower sztyca pręty wtb dartmoor freeride

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 piotrek31

piotrek31

Turysta

• Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów

Napisano 15 sierpnia 2013 - 16:45

Siema 

Mam pytanie co do siodełek. Mianowicie które wybrać do dh/fr. Najbardziej zależy mi na wytrzymałości, niskiej cenie, wygodzie no i oczywiście żeby było lekkie. Mój budżet to 100 zł ale wolałbym żeby to było mniej... :P

Użytkownik piotrek31 edytował ten post 16 sierpnia 2013 - 09:31

• 0

#2 gb

gb

najtrajder

• Administrator
  • 2 778 postów

Napisano 16 sierpnia 2013 - 13:35

Jak ma być kanapowo to może WTB Aviator? A jeśli ma być lekko to ludzie wsadzają lekkie i wąskie siodełka do xc, żeby nie przeszkadzały i aby łatwo się przenosiło tyłek za siodełko.

• 0

#3 Kwiat126p

Kwiat126p

Błyskawica

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 882 postów

Napisano 09 stycznia 2014 - 00:50

ja też się podłączę bo też do 100 zł szukam do DH/Fr, glównie WTB ale może być jakaś deska  np taka jak w tym rowerze mi sie podoba:

http://allegro.pl/du...utm_campaign=FB

co to moze byc? Musi być dość wąskie żeby mi nie dotykalo ud jak sie odchyle przy zjeździe i skakaniu.

• 0

#4 Sznib

Sznib

Błyskawica

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1 918 postów

Napisano 09 stycznia 2014 - 06:15

W tej cenie tylko Silverado Comp:

http://allegro.pl/sz...3852445136.html

płaskie, wygodne, dobre siodełko.

• 0

#5 gb

gb

najtrajder

• Administrator
  • 2 778 postów

Napisano 09 stycznia 2014 - 10:42

Na zdjęciu jest chyba Selle Italia SLR. Może jakiś Fizik, ich siodełka mają zwężający się tył więc mogłyby się sprawdzić przy przenoszeniu za siodło.

• 0

#6 rmn1

rmn1

Błyskawica

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 836 postów

Napisano 09 stycznia 2014 - 17:41

A te siodełka z dziurką robią różnicę? Kobiecie w czymś pomoże, czy tylko taki bajer? 

Użytkownik rmn1 edytował ten post 09 stycznia 2014 - 17:45

• 0

#7 gb

gb

najtrajder

• Administrator
  • 2 778 postów

Napisano 09 stycznia 2014 - 20:08

Na pewno będzie bardziej wiało :D A żeby poczuć różnicę trzeba się przejechać, i to nie raz, a zaliczyć kilka wyjazdów. Warto też poważnie podejść do ustawienia samego siodła, bo nawet 1 stopień pochylenia potrafi zrobić różnicę, to samo w przypadku ustawienia siodła w pozycji przód-tył.

Jak się nie jeździ w miarę regularnie to tyłek będzie bolał nawet na miękkiej kanapie, widzę to po sobie za każdym razem gdy mam 2-3 tygodniową przerwę w jeździe. 

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dh fr, downhill, siodełka, rower, sztyca, pręty, wtb, dartmoor, freeride