Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Zaloguj korzystając z Windows Live Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Rama z tylną amortyzacją

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Robert74

Robert74

Turysta

• Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 23 kwiecień 2011 - 22:54

Witam, mam zamiar złożyć sobie rower i chciałbym kupić ramę z tylną amortyzacją(tak to się chyba nazywa :) )Chodzi mi o ramę podobną do Treka fuel-a.tylko tańszą.Co polecacie ? Czy do 500 zł kupię taką ramę?
  • 0

#2 OFFLINE   Sznib

Sznib

Błyskawica

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 1851 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 06:13

W tej cenie z nowych tylko Kellysa Wandala dostaniesz:
http://allegro.pl/ra...1566971955.html
albo np. taka ramka KTMa:
http://allegro.pl/ra...1576327193.html
Pamiętaj ze trzeba jeszcze do ramy dokupić damper i tulejki, a to też spory koszt.

Użytkownik Sznib edytował ten post 24 kwiecień 2011 - 06:15

• 0

#3 OFFLINE   Elfin

Elfin

Błyskawica

• Moderator
  • 1000 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 09:24

Przeznaczenie: DH / FR / ENDURO / ALL-MOUNTAIN / DIRT

jeje! :)
Autorowi tematu chciałbym uświadomić, że rowery z zawieszeniem tylnym wcale nie są takie fajowe jak się wydaje, a już na pewno nie te tańsze. Cały problem polega na tym, że amortyzacja przednia i tylna muszą działać jakoś spójnie, a w przypadku tańszych produktów o upośledzonych możliwościach regulacyjnych wiąże się to z dużm nakładem pracy, wymaga doświadczenia i nie zawsze jest w ogóle możliwe. Z reguły przy takich próbach otrzymuje się owszem rower full-suspension, z tym, że zawieszenie buja bez potrzeby, raczej przeszkadza niż pomaga i większość użytkowników takich rowerów wraca jednak do hardtaili.
  • 0

#4 OFFLINE   gb

gb

najtrajder

• Administrator
  • 2753 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 09:44

Dość skromny budżet jak na fulla, nawet niskiej klasy. Do jakiej jazdy potrzebujesz tą ramę? Może lepiej kupić lekkiego i sztywnego hardtaila (czyli ramę bez amortyzacji).
Do ramy jak napisał Sznib potrzebujesz damper oraz najprawdopodobniej będzie potrzeba dorobić tulejki montażowe. Najtańszy nowy damper to chyba Suntour Raidon w cenie 330 - 350 zł, ale lekko mówiąc nie jest to najlepiej pracujący sprzęt. Trzeba też dopasować długość dampera do rozstawu otworów montażowych w ramie. Na allegro wybór jest dość mizerny i w zasadzie jedyna rama to Kellysy Beast/Wandal/Toxic. Wszystkie to ta sama konstrukcja, różniąca się malowaniem, Beast ma dodatkowo piwoty do hamulców V-brake, więc jeśli chcesz używać tych hamulców to tylko on wchodzi w grę. Niestety Kellysy to niezbyt udana konstrukcja, są mało sztywne, konstrukcja zawieszenia nie należy do najtrwalszych, no ale dla początkujących, którzy nie oczekują cudów powinna się nadać. Ja jej nie polecam, ale wszystko zależy jakie są Twoje oczekiwania.
  • 0

#5 OFFLINE   Robert74

Robert74

Turysta

• Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 24 kwiecień 2011 - 10:03

Dzięki za odpowiedzi,zawodowcem nie jestem ale czasem lubię trudny teren.Jezdżę głównie po Bieszczadach tzn. lasy ,trasy szutrowe (moja uluboina trasa wiedzie przez Chryszczatą)Nigdy nie jezdziłem rowerem z pełną amortyzacją ,chciałem spróbować ale po waszych postach pewnie z tego zrezygnuję.
  • 0